Rejestracja

577 263 677

Najbardziej charakterystyczne dolegliwości kobiet po menopauzie to objawy naczynioruchowe (tzw. "uderzenia gorąca") Kolejną dolegliwością są zmiany zanikowe układu moczowo-płciowego, objawiające się suchością pochwy, dyspaurenią, zaburzeniami mikcji i nietrzymaniem moczu.

Zabiegi balneofizykalne, oparte na terapii borowinowo-solankowej, wywierają korzystny efekt zarówno ogólnoustrojowy jak i bezpośrednio na narząd rodny kobiety. 

Stosowane przez nas borowiny mają działanie pobudzające na tkanki jajnika, a także wywierają korzystny wpływ miejscowy na ściany pochwy i cewkę moczową.

Następuje podniesienie czynności estrogenowej i obniżenie poziomu gonadotropin. Dzięki temu następuje wyrównanie lub przywrócenie cykli miesiączkowych i złagodzenie objawów towarzyszących okresowi przekwitania. Następuje też pobudzenie nadnerczy i zwiększenie wydzielania androgenów, które to bezpośrednio oraz po obwodowej konwersji do estrogenów zmniejszają objawy wypadowe. 

Niezwykle istotny jest też mechanizm przestrojenia układu wegetatywnego, który jest współodpowiedzialny za objawy przekwitania.

Leczenie balneofizykalne wpływa też na wydzielanie katecholamin, których zaburzenia metabolizmu mogą być odpowiedzialne za objawy naczynioruchowe.